Gimnastyka korekcyjna

     Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza dotycząca dzieci i młodzieży. Przez termin ten rozumiemy wszelkie dysproporcje i asymetrie w budowie ciała, których zaniedbanie może w przyszłości wywołać poważne problemy narządu kostno - stawowego. Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami szkolnymi, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz w okresie dojrzewania. W badaniu oglądowym stwierdzamy najczęściej: odstające łopatki, okrągłe plecy, skrzywienie kręgosłupa, płaskostopie.

     Trafna diagnoza, wczesna profilaktyka oraz odpowiednia terapia pozwoli dzieciom uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych organizmów.

     Klub Silueta prowadzi zajęcia dla dzieci z wadami postawy, skoliozami, wadami kończyn dolnych, przykurczami itp. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 6-13 lat. Grupy korekcyjne liczą maksymalnie 5 osób. Istnieje rónież możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych.